Сучасний світ вимагає більш ефективних методів ведення бізнесу. Для того, щоб організувати будь-яке виробництво товарів, надання послуг, виконання робіт або розширити масштаби вже розпочатої справи потрібні певні витрати. Дістати у своє розпорядження нові робочі машини, обладнання можна двома способами - придбати чи взяти в оренду. Придбання тих чи інших потужностей можливе тільки тоді, коли покупець має достатні власні кошти або отримає довгостроковий кредит у банку.

Більшість суб'єктів підприємницької діяльності в Україні не можуть ні виділити кошти для інвестицій, ні взяти в кредит, бо не спроможні забезпечити його заставою, а за інших умов банки кредитів не надають. Тому, одним із найбільш ефективним і гнучким інструментом для підприємців у вирішенні таких питань може бути лізинг. Наприклад, в 2017 році лізингові компанії – учасники Асоціації «Українське об'єднання лізингодавців» профінансували малий та середній бізнес на суму понад 10 млрд грн, при цьому понад 30% це лізинг сільськогосподарської техніки та обладнання. Крім того, з 82 тисяч нових автомобілів, які були продані в Україні в 2017 році, кожен 9й автомобіль був оформлений в лізинг.

Лізинг надає реальну можливість бізнесу, особливо малому та середньому, оновлювати свої основні фонди, підвищувати конкурентоспроможність продукції, що випускається, знижувати податкові і оперативні витрати.

Про це говорили фахові експерти проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" під час тренінгу для представників малого та середнього бізнесу: «Лізинг: особливості послуги та переваги для клієнта», який відбувся у м. Запоріжжя 18 квітня 2018 року за підтримки ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» та в співпраці з Асоціацією «Українське об'єднання лізингодавців».

Даний тренінг зосереджений саме на практичних інструментах та прикладах залучення коштів для розвитку бізнесу малих та середніх підприємств, а тому був корисним тим, кого цікавить наступне:

•          Як оптимізувати грошові потоки та отримати обладнання для збільшення прибутку.

•          Як отримати податковий кредит на 100% вартості при сплаті лише авансу?

•          Що є вигідною альтернативою банківському кредиту?

•          Новий інструмент фінансування, яким користуються 43% малого та середнього бізнесу в Європейському Союзі.

•          Як отримати обладнання та мати привабливий баланс для банків?

Під час тренінгу відбувалась завзята дискусія стосовно особливостей обліку лізингового обладнання та транспорту, учасники шляхом розв’язання практичних завдань оцінювали вартість лізингу для компаній та зокрема розглядали такий вид лізингу як зворотній. Завдяки тренеру-консультанту Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" Олені Сухенко, яка має багаторічний досвід консалтингу в сфері фінансів, оцінки ризиків, кредитування та лізингу, тренінг був побудований цікаво та з використанням практичних прикладів.  з2з1

За результатами тренінгу учасники погодились, що для розвитку бізнесу необхідно краще проводити аналіз та оцінку своїх фінансових можливостей та ресурсів. Лізинг дає змогу не витрачати обігові кошти на закупівлю машин та обладнання.

Учасники також зазначили, що про можливості лізингу потрібно також розповідати і в районах, для того щоб більша кількість малих виробників знала про такий інструмент для розвитку.