Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України спільно з Проектом USAID "Трансформація фінансового сектору" та в співпраці з Асоціацією "Українське об'єднання лізингодавців" провели в Миколаєві тренінг для представників малого та середнього бізнесу: «Лізинг: особливості послуги та переваги для клієнта».

26 квітня 40 представників малого і середнього бізнесу Миколаївської області прибули до конференц-зали готелю «Інгул», щоб прийняти участь у тренінгу.foto5 1

Понад 4 години тривав тренінг на якому експертом Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" Оленою Сухенко було висвітлено практичні інструменти та приклади залучення коштів для розвитку бізнесу малих та середніх підприємств, а тому був корисним для присутніх.

Обговорювались питання:

•Як оптимізувати грошові потоки та отримати обладнання для збільшення прибутку?

•Як отримати податковий кредит на 100% вартості при сплаті лише авансу?

•Що є вигідною альтернативою банківському кредиту?

•Як отримати обладнання та мати привабливий баланс для банків?

Сучасний світ вимагає більш ефективних методів ведення бізнесу. Для того, щоб організувати будь-яке виробництво товарів, надання послуг, виконання робіт або розширити масштаби вже розпочатої справи потрібні певні витрати. Дістати у своє розпорядження нові робочі машини, обладнання можна двома способами - придбати чи взяти в оренду. Придбання тих чи інших потужностей можливе тільки тоді, коли покупець має достатні власні кошти або одержить довгостроковий кредит у банку. Більшість суб'єктів підприємницької діяльності в Україні не можуть ні виділити кошти для інвестицій, ні взяти в кредит, бо не спроможні забезпечити його заставою, а за інших умов банки кредитів не надають. Тому, одним із найбільш ефективним і гнучким інструментом для підприємців у вирішенні таких питань може бути лізинг.

Лізинг надає реальну можливість бізнесу, особливо малому та середньому, оновлювати свої основні фонди, підвищувати конкурентоспроможність продукції, що випускається, знижувати податкові і оперативні витрати.

Начальник відділу бюджетного фінансування, бухгалтерського обліку, звітності та господарського забезпечення Департаменту АПР Ігор Потриваєв зазначив, що лізинг є одним з важливих інструментів фінансування купівлі обладнання та техніки для тих виробників, які знаходяться на початковому етапі становлення, адже такий вид позики не вимагає застави наявного обладнання. Також звернув увагу і на державну програму підтримки малого та середнього бізнесу на селі за рахунок компенсації техніки вітчизняного виробництва, яка в цьому році має дати можливість виробникам оновити парк сільськогосподарської техніки.

Експерт проекту USAID Іван Вишневський завірив, що положення цієї програми невдовзі будуть адаптовані і до лізингових програм.
Сподіваємось, що практичність та актуальність набутих нових знань, нададуть можливість учасникам заходу оптимізувати бізнес-процеси на власних підприємствах за рахунок використання нових інструментів фінансування.
foto7 1