25 квітня 2018 року в приміщенні Херсонської торгово-промислової палати відбувся тренінг для представників малого та середнього бізнесу: «Лізинг: особливості послуги та переваги для клієнта». Захід організовано Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України спільно з Проектом USAID "Трансформація фінансового сектору" та в співпраці з Асоціацією "Українське об'єднання лізингодавців". В тренінгу взяли участь 34 особи.foto1 1

Сучасний світ вимагає більш ефективних методів ведення бізнесу. Для того, щоб організувати будь-яке виробництво товарів, надання послуг, виконання робіт або розширити масштаби вже розпочатої справи потрібні певні витрати. Дістати у своє розпорядження нові робочі машини, обладнання можна двома способами - придбати чи взяти в оренду. Придбання тих чи інших потужностей можливе тільки тоді, коли покупець має достатні власні кошти або одержить довгостроковий кредит у банку. Більшість суб'єктів підприємницької діяльності в Україні не можуть ні виділити кошти для інвестицій, ні взяти в кредит, бо не спроможні забезпечити його заставою, а за інших умов банки кредитів не надають. Тому, одним із найбільш ефективним і гнучким інструментом для підприємців у вирішенні таких питань може бути лізинг.

Лізинг надає реальну можливість бізнесу, особливо малому та середньому, оновлювати свої основні фонди, підвищувати конкурентоспроможність продукції, що випускається, знижувати податкові і оперативні витрати. Про це говорили фахові експерти проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" Іван Вишневський та Олена Сухенко.

Директор департаменту АПР Херсонської ОДА Олександр Паливода зазначив, що актуальність даного питання обумовлена тим, що недокапітализація агропідприємств України налічує за деякими підрахунками мільярди гривень. На думку експертів більше половини сільськогосподарської техніки українських підприємств є зношеною або морально застарілою. Одним із найдешевших інструментів для капіталізації агропідприємств є лізинг - механізм, який давно апробований і широко використовується у світовій практиці. Нашим аграріям також варто добре опанувати цей інструмент, який дозволяє малим та середнім виробникам отримувати сучасну техніку та обладнання на прийнятних умовах.foto2 4

Сподіваємось, що практичність та актуальність набутих нових знань, нададуть можливість учасникам заходу оптимізувати бізнес-процеси на власних підприємствах за рахунок використання нових інструментів фінансування.