Запрошуємо представників органів державної влади, голів і депутатів органів місцевого самоврядування, представників громадських організацій, місцевих активістів та сільськогосподарських виробників у Одеській області прийняти участь у круглому столі на тему: «Підвищення ефективності управління земельними ресурсами в аграрній сфері. Можливості та інструменти для розвитку сільських громад та агровиробників».

 земля одеса

 

Основним предметом обговорення під час круглого столу будуть практичні підходи до врегулювання питань управління земельними ресурсами в межах сільських громад, інструменти та приклади ефективного використання земельних ресурсів для розвитку сільських територій та агробізнесу.

Захід відбудеться: 17 травня 2018 року, початок о 10.00 за адресою: м. Одеса, вул. Пантелеймонівська, 25, готель «Чорне Море» конференц-зал.

 

Участь у заході безкоштовна. Організатори забезпечують відшкодування транспортних витрат за проїзними документами, роздатковими навчальними матеріалами та харчування учасників.

Для участі в круглому столі просимо зареєструватися за посиланням: https://goo.gl/Z2uQVh.

Участь буде підтверджено кожному учаснику особисто.

 

Круглий стіл проводиться за участі та сприяння представників Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Світового банку та ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України», підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

ЧАС

ТЕМА ВИСТУПІВ

09.30-10.00

Реєстрація учасників

10.00-11.00

Вступна панельна дискусія

Управління земельними ресурсами: поточна ситуація та перспективи

 • Іван Петрів, начальник управління аграрної політики Одеської ОДА
 • Олександр Каліберда, керівник напряму аграрної політики, проект USAID «Агросільрозвиток»
 • Денис Нізалов, консультант із земельних питань, Світовий банк
 • Марина Савченко, начальник Головного управління Держгеокадастру у Одеській області
 • TBD,фахівець з надання безоплатних юридичних послуг, представник Міністерства юстиції

11.00-11.15

Дискусія. Відповіді на запитання

 • Модератор: Віктор Масін, експерт Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України

11.15-11.30

Перерва на каву/Прес-брифінг

11.30-12.00

Розвиток земельного законодавства України: чого очікувати в 2018 році?

Павло Кулинич, головний юридичний радник проекту USAID «Агросільрозвиток»

12.00-13.00

Панельна дискусія

Впровадження земельної реформи на місцевому рівні:

 • Управління землями сільськогосподарського призначення у Одеській області
 • Роль земельних ресурсів у розвитку громад: досвід та перспективи
 • Рейдерство в земельних відносинах та шляхи його подолання
  • Марина Савченко, начальник Головного управління Держгеокадастру у Одеській області
  • Сергій Кубах, експерт з питань управління земельними ресурсами проекту USAID «Агросільрозвиток»
  • Юлія Молодожен, Директор Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування
  • TBD, голова об’єднаної територіальної громади
  • Володимир Варбанець, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Одеської області

13.00-13.30

Відкрита дискусія

Обговорення місцевих земельних проблем, які потребують вирішення на регіональному та державному рівні

13.30-14.00

Обід

14.00-14.15

Прозорість земельних відносин та захист земельних прав – шляхи збільшення інвестицій та покращення добробуту сільського населення

Денис Нізалов, консультант із земельних питань, Світовий банк

14.15-15.00

Відкрита дискусія

Пошук консенсусу у відкритті ринку землі. Точка зору сільськогосподарських товаровиробників, місцевих громад та представників органів місцевої влади

 

***

Про Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку»:

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» – це проект USAID, що реалізується компанією Кімонікс і ставить за мету сприяння всеохоплюючому і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку аграрного сектора і створення більш привабливих умов проживання в сільській місцевості України. Проект триватиме до липня 2020 року. Докладніша інформація про проект: https://www.facebook.com/usaid.ards.

Про Агентство США з міжнародного розвитку (USAID):

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741 або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine.

 

Про Світовий банк:

Світовий банк активно підтримує реформи в Україні від початку партнерства з державою у 1992 році. Проекти Світового банку завжди були та будуть спрямовані на вдосконалення таких послуг як централізоване теплопостачання, водопостачання та водовідведення, охорона здоров'я та соціальний захист, електропостачання та вдосконалення доріг. Світовий Банк також надає підтримку через консультації з питань політики та технічну допомогу у формуванні та впровадженні комплексних структурних реформ. Протягом 25 років співпраці зобов'язання Банку в Україні становлять приблизно $12 мільярдів, проведено майже 70 проектів та програм. http://www.worldbank.org/uk/country/ukraine

 

Про НАСДСУ:

Метою діяльності Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України є сприяння покращенню добробуту сільського населення та розвитку сільської місцевості через підвищення рівня знань і вдосконалення практичних навичок сільського населення та сільськогосподарських товаровиробників, задоволення та захист соціальних, економічних, фахових та інших спільних інтересів членів Асоціації. Додаткову інформацію про роботу Асоціації можна отримати за адресою:http://dorada.org.ua/.

Сторінка в Facebook https://www.facebook.com/NAAASUkraine/