Молоді фермери Дніпропетровщини вимагають земельної реформи в УкраїніIMG 2621

Скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення – необхідний крок, без якого молоді сім’ї не можуть розпочати ведення сімейного фермерського господарства на селі. Про це розповів Максим Максимов, Голова Дніпропетровської сільськогосподарської консультаційної служби, в ході круглого столу на тему  «Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій?», який проходив в  Дніпрі 4 липня. Дискусія була організована Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб в Україні спільно з Українською Асоціацією Медіа Бізнесу.

За словами Максимова, фермери області розраховують на те, що скасування мораторію на продаж землі с/г призначення та заплановані урядом України спеціальні умови купівлі землі молодими фермерами допоможуть їм розширити можливості для ведення сімейного фермерського господарства.

Віктор Кулініч, начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Дніпропетровській області, наголосив, що навіть якщо власник паю продасть свій пай, незавершений договір оренди залишиться в силі. Таким чином буде захищено поточну бізнес-модель в АПК.

Окрім скасування мораторію, поточний стан землекористування потребує впровадження більш дієвих методів контролю за використанням землі щоб запобігти зниженню якості земельних ресурсів.  Юрій Бутенко, Головний спеціаліст юридичного відділу Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, зазначив, що з березня 2017 року Держгеокадастр набув нових повноважень - контролювати дотримання законодавства про захист ґрунтів та вже нарахував близько 700 тис. грн. штрафних санкцій за порушення. Найбільш поширеними є використання ділянок не за призначенням та самовільне використання земельних ділянок. Він звернув увагу, що заохочує усіх небайдужих, включно з журналістами, інформувати про випадки порушення законодавства про захист ґрунтів.

Учасники дискусії  наголосили на важливості проведення таких зустрічей на рівні сільських рад та об’єднаних територіальних громад.