Саме цій темі і було присвячено семінар, проведений у   райдержадміністрації Запорізького  району  29 вересня 2017 року  за посередництва Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України для керівників, депутатів місцевих рад, сільгоспвиробників. З аудиторією спілкувалися представники інформаційно-консультаційного центру «Агро-Таврія»- Г. Подшивалов,  науковці Таврійського агротехнологічного університету –,Ю. Прус, Департементу агропромислового розвитку облдержадміністрації – Крамаренко В.О. Йшлося саме про міфи і реальність щодо зняття мораторію на продаж земель сільгосппризначення. З усього загалу викладеної інформації акцентуємо увагу на, так би мовити, базових моментах.

Навряд чи якась інша тема на сьогодні викликає стільки дискусій, навіть суперечок у суспільстві, як земельна реформа, формування ринку землі, можливість вільного продажу земель. «Всю землю одразу скуплять олігархи та агро холдинги», «Селян в чергове обдурять, і вони залишаться ні з чим», «Люди будуть продаватимуть свої паї через бідність та брак розуму», «Наші діти та онуки залишаться без спадку в майбутньому» - це лише деякі з міфів навколо цієї теми, що дають підґрунтя для спекуляцій певних політичних сил.IMG 2302

Тож семінар-громадські обговорення на тему «Формування ринку землі в Україні. Як земельна реформа позначиться на розвитку сільських територій?», що пройшли 29 вересня в Запорізькій райдержадміністрації, мали на меті ознайомити мешканців району з думками фахівців та надати можливість селянам висловити своє ставлення до питання зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Учасників зустрічі вітали перший заступник голови райдержадміністрації С.І.Чудеснова, керівник ЗОГО ЗІКЦ «Агро-Таврія» Г.В.Подшивалов.

Мораторій на продаж землі, що діє в Україні, обмежує конституційні права власників земельних паїв, в результаті чого вони не можуть повноцінно розпоряджатися своєю власністю, а також отримувати достойну орендну плату за паї. Таку думку висловив викладач Таврійського державного агротехнологічного університету Ю.О.Прус. За його словами, зняття мораторію на продаж землі та відкриття ринку, дасть поштовх розвитку агровиробництва, в тому числі - органічного, сприятиме створенню нових робочих місць на селі, покращенню добробуту селян (власників земельних паїв), оскільки вартість паю може значно зрости. «Розумні люди не будуть продавати свої земельні паї за безцінь, а стільки дискусій і навіть суперечок на цю тему виникає тільки тому, що селяни дуже погано поінформовані чи дезінформовано», - підсумував експерт