«Консолідація туристичних та консалтингових ресурсів в забезпеченні подальшого соціального та економічного розвитку України», присвяченого 120-річчю університету

45

ННІ післядипломної освіти продовжує  започатковану традицію щорічно проводити свої заходи під час міжнародних сільськогосподарських виставок «ІнтерАГРО», що відбуваються у Виставковому Центрі  «КиївЕкспоПлаза».

От і зараз, 2 листопада 2017 р., під час проведення міжнародної виставки  ефективних рішень для агробізнесу «AGRO complex 2017» ними був проведений міжнародний міждисциплінарний Круглий стіл «Консолідація туристичних та консалтингових ресурсів в забезпеченні подальшого соціального та економічного розвитку України», присвячений 120-річчю університету.

          На Круглому столі, який відкрила завідувач кафедри аграрного консалтингу і туризму Тетяна Кальна-Дубінюк, активну участь взяли Роман Корінець – координатор Робочої групи з питань розвитку сільських територій Офісу підтримки реформ при Мінагрополітики України, Юрій Бакундиректор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, Володимир Васильєв Голова Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, Михайло Кропивко – віце-президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, академік, зав. відділом ННЦ «Інститут аграрної економіки».

          Цікавими були доповіді Тетяни Кальної-Дубінюк, д.е.н., професора, завідувача кафедри проінтерактивний консалтинг в системі е-Дорада та удосконалення програми сертифікації дорадників та експертів-дорадників, Світлани Олейнікової, Генерального директора компанії Synergy Development Consulting в Україні про роль компанії  у сприянні програм сталого розвитку, Андрія Войтко, підприємця по озелененню про вирощування та застосування багаторічних насаджень для ландшафтного дизайну в зеленому туризмі, Сергія Шмулі, Голови правління ГО "Місія захисту  бджіл імені Петра Хмари" та Миколи Войналовича, викладача боярського коледжу екології і аграрних ресурсів, НУБіП України про нові форми господарювання у бджільництві та професію бджоляра  і її можливості для дорадників і туристів.

        Яскравою стала доповідь Марини Бесчастної,  Голови Прибірської сільської ради Іванківського району, Київської області про її культурно-економічну стратегію розвитку з реаліями дорадчої та туристичної діяльності на селі.

        Не залишилась без уваги й науково-освітня складова економічного розвитку, що прозвучала у виступах Наталії Похіленко, науковець ННЦ «Інститут аграрної економіки», Інни Балли, к.е.н., викладача Подільського державного аграрно-технічного університету, Маріани Адамовської, заступника директора коледжу культури і мистецтв, м. Київ та багатьох інших.

Учасники Круглого столу відмітили, що розвиток економік світу породжує необхідність розвитку різних форм об’єднань і груп підприємств, що прагнуть бути конкурентоспроможними як на внутрішньому, так і на світовому аграрному ринку. Все це обумовлює стрімкий розвиток інформаційних технологій, сприяє безперервному поширенню знань та інформації – розвитку дорадчого та туристичного сервісу.

В результаті плідної роботи Круглого столу були одноголосно прийняті його рекомендації:

Об’єднати зусилля вітчизняної аграрної науки та практики, громадських організацій АПК і туристичної спільноти, а також передовий зарубіжний досвід та продовжити наповнення електронної системи дорадництва е-Дорада створенням нових спільнот практиків (об’єднань фахівців за видами діяльності) та ширше рекламувати її як засіб поширення інновацій в «будь який час та в будь якому місці».

Активізувати пошук та впровадження інновацій через сільськогосподарські дорадчі служби за напрямами розвитку агробізнесу, екології навколишнього середовища, розвитку сільських територій, сімей, молоді, дітей, правового громадянського суспільства, безперервної освіта тощо, а також пошуку ресурсів для їх реалізації.

Рекомендувати органам державного управління, зокрема Мінагрополітики, департаментам, управлінням, відділам АПР:

  • розповсюджувати найкращій досвід роботи в дорадництві на власних Інтернет-ресурсах та у пресі.
  • стимулювати діяльність дорадників та експертів-дорадників державними відзнаками та нагородами;
  • проводити навчання бакалаврів з туризму та  магістрів з дорадництва на зразкових підприємствах і організаціях;
  • удосконалити та затвердити програму сертифікації дорадників та експертів-дорадників, посилити її питаннями розвитку сільських територій, правового, громадського суспільства, грантовим забезпеченням.
  • підтримати прийняття законопроекту «Про особисте селянське господарство» щодо розвитку сільського зеленого туризму (№ 2232а ), передбачивши у ньому можливість для ОСГ «добровільно надавати за плату або безоплатно послуги у сфері сільського зеленого туризму, а саме послуги з розміщення (проживання) не більше ніж на 10 місць, харчування, а також організації дозвілля й заходів, пов’язаних із використанням майна особистого селянського господарства, місцевими звичаями і традиціями гостинності;
  • відновити підтримку сільськогосподарських дорадчих служб з державного та місцевих бюджетів.