15 березня у Хмельницькому відбувся тренінг для представників малого та середнього бізнесу: «Лізинг: особливості послуги та переваги для клієнта»

Сучасний світ вимагає більш ефективних методів ведення бізнесу. Для того, щоб організувати будь-яке виробництво товарів, надання послуг, виконання робіт або розширити масштаби вже розпочатої справи потрібні певні витрати. Дістати у своє розпорядження нові робочі машини, обладнання можна двома способами – придбати чи взяти в оренду. Придбання тих чи інших потужностей можливе тоді, коли покупець має достатні власні кошти або отримає довгостроковий кредит у банку. Більшість суб’єктів підприємницької діяльності в Україні не можуть ні виділити достатні кошти для інвестицій, ні взяти в кредит, бо не спроможні забезпечити його заставою, а за інших умов банки кредитів не надають. Тому найбільш ефективним і гнучким інструментом для підприємців у вирішенні таких питань може бути лізинг. Наприклад, в 2017 році лізингові компанії – учасники Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» профінансували МСБ на суму понад 10 млрд грн, при цьому понад 30% – це лізинг сільськогосподарської техніки та обладнання. Крім того, з 82 тисяч нових автомобілів, які були продані в Україні в 2017 році, кожен 9-й автомобіль був оформлений в лізинг.
Лізинг надає реальну можливість бізнесу, особливо малому та середньому, оновлювати свої основні фонди, підвищувати конкурентоспроможність продукції, що випускається, знижувати податкові і оперативні витрати.
Про це говорили фахові експерти Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» під час тренінгу для представників малого та середнього бізнесу: «Лізинг: особливості послуги та переваги для клієнта», який відбувся 15 березня за підтримки ВГО «Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України» та в співпраці з Лізинг в Україні / Leasing in Ukraine
Даний тренінг зосереджений саме на практичних інструментах та прикладах залучення коштів для розвитку бізнесу малих та середніх підприємств, а тому був корисним тим, кого цікавить наступне:
Як оптимізувати грошові потоки та отримати обладнання для збільшення прибутку.
Як отримати податковий кредит на 100% вартості при сплаті лише авансу?
Що є вигідною альтернативою банківському кредиту?
Новий інструмент фінансування, яким користуються 43% малого та середнього бізнесу в Європейському Союзі.
Як отримати обладнання та мати привабливий баланс для банків?

foto5

Вступне слово на початку тренінгу мав Олександр Березюк, голова сільськогосподарської дорадчої служби “Агроаргумент”, який зазначив важливість просування такого інструменту фінансування бізнесу як лізинг. Адже можливість використовувати техніку та обладнання, не купуючи їх при цьому, дає бізнесу можливість перенаправляти ресурси на розвиток, збільшувати об’єми виробництва. Також учасникам тренінгу отримали інформацію щодо можливостей участі в державних програмах підтримки сільськогосподарських виробників, зокрема фермерських господарств та кооперативів.
Під час тренінгу відбувалась завзята дискусія стосовно особливостей обліку лізингового обладнання та транспорту, учасники шляхом розв’язання практичних завдань оцінювали вартість лізингу для компаній та зокрема розглядали такий вид лізингу як зворотній. Завдяки тренеру-консультанту Проекту USAID “Трансформація фінансового сектору” Олені Сухенко, яка має багаторічний досвід консалтингу в сфері фінансів, оцінки ризиків, кредитування та лізингу тренінг був побудований цікаво та з використанням практичних прикладів.
Під час тренінгу учасники ознайомились з видами лізингу, нормативно-правовими актами, що регулюють цей вид діяльності. Жваве обговорення було під час порівняння різних шляхів оновлення основних засобів, а саме лізингу і кредиту. Серед присутніх на тренінгу бухгалтерів, що працюють в малому та середньому бізнесі, найбільший інтерес викликали питання бухобліку лізингу та оподаткування лізингових операцій в Україні.
Учасники зазначили, що інформація про можливості і переваги лізингу має стати надбанням якнайбільшої кількості дрібних і середніх виробників.