NAAASU-meeting 23 квітня 0 15 годині 2014 р. відбудеться організаційне засідання Комісії з питань аграрного та харчового ринків Громадської ради при Мінагрополітики.
Місце проведення: у приміщені Мінагрополітики, вул. Хрещатик, 24, зала засідань (к.408).
Порядок денний засідання:
1.Відкриття засідання.
2. Обрання робочих органів організаційних зборів Комісії скликання 2014 року:
• лічильної комісії;
• головуючого на організаційних зборах.
3. Звіт про роботу Комісії Громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства України за 2012-2013 рр..
3. Про обрання керівних органів Комісії з питань розвитку аграрного та харчового ринків України (Голова, заступник Голови, відповідальний секретар).
4. Різне.
Звіт Голови
Комісії з питань розвитку аграрного ринку України про роботу за 2012- 2013 рік
Комісія з питань розвитку аграрного ринку України протягом звітного періоду працювала згідно з розробленими поточними планами роботи, до яких було включено актуальні та проблемні питання функціонування аграрного сектору економіки.
До складу Комісії у звітному періоді входило 47 членів Громадської ради.
Для забезпечення організаційно-технічної та аналітичної роботи Комісії Інститутом розвитку аграрних ринків за підтримки проекту технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку «Фінансові системи та діалог в аграрній політиці» було створено координаційно–аналітичну групу, яка зараз увійшла до складу секретаріату Громадської ради 2014 року скликання.
Згідно розроблених напрямків роботи Комісії з питань розвитку аграрного ринку України, протягом 2012 – 2013 років відбулося дев’ять засідань Комісії 5 у 2012 pоці та 4 у 2013 році.
На засіданнях Комісії було розглянуто:
• проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно),
• проект Закону України «Про аграрні розписки»,
• Закон України «Про продовольчу безпеку України» (№ 8370-1),
• проект закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу та зберігання зерна в Україні» реєстр. №11127 від 31.08.2012р.,
• проект Закону України «Про сільське господарство»,
• проект закону України «Про внесення змін до статті 209 Податкового кодексу України» (щодо особливостей сплати податку на додану вартість сільськогосподарськими підприємствами) реєстр. №10731 від 07.07.2012 р.
Після внесення та обговорення пропозицій до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно) та проекту Закону України «Про аграрні розписки» на засіданні Громадської ради Міністерства аграрної політики та продовольства України, зазначені законопроекти були внесені до розгляду на Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. В подальшому Верховна Рада України заслухала та прийняла ці Закони в цілому.
Згідно наданих членами Комісії пропозицій на засіданнях розглядалися наступні актуальні питання:
- удосконалення правового поля для розвитку сільськогосподарської кооперації;
- обговорення ситуації щодо оптових ринків сільськогосподарської продукції в Україні;
- поточний стан та шляхи активізації розвитку органічного руху в Україні.
У засіданні планує приймати участь Президент НАСДСУ Роман Корінець.