Земля

24 червня 2014 року о 10.00 год. Національний прес-клуб з аграрних та земельних питань, який працює при Українському освітньому центрі реформ і є загальнонаціональним інформаційним форумом за підтримки Проекту АгроІнвест, проводить круглий стіл на тему: «Договори оренди землі: як захистити права землевласників?»


Проект АгроІнвест, що фінансується Американським агентством з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл, покликаний сприяти прискоренню і розширенню відновлення економічного підйому в Україні шляхом підтримки сільськогосподарського сектора. Окремим напрямом роботи Проекту є сприяння розвитку аграрної політики та земельних відносин. Нещодавно АгроІнвест провів масштабне дослідження договорів оренди землі результати якого будуть представлені в ході робот Круглого столу.

Мета заходу – обговорити підходи до удосконалення договорів оренди землі.

Місце проведення: Національне інформаційне агентство України («Укрінформ»), Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16, другий поверх.

На круглому столі обговорюватимуться такі питання:
• cелянин-землевласник як орендодавець землі: що показало дослідження, проведене Проектом USAID АгроІнвест;
• в яких регіонах було проведенe соціологічне дослідження і якими виявилися його результати;
• що є основним чинником ущемлення прав орендодавців – їх переважно поважний вік, правова необізнаність, небажання уважно вчитуватися в текст договорів оренди, відсутність бажаної конкуренції у сфері орендних відносин чи якісь інші причини;
• яких фінансових та інших втрат зазнають власники земельних паїв у разі, коли в договорах оренди з ними не повною мірою відображаються їхні права та інтереси;
• як подолати нинішні проблеми і як це сприятиме розвитку аграрного сектору України?

Від НАСДСУ у роботі круглого столу візьме участь Ярослав Рибак.