сімейні фермаUSAID

Нинішній рік ООН оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств, що засвідчило їх вагомий внесок у глобальну економіку.
Загалом у світі нараховується 570 млн. фермерських господарств, з яких 500 млн. – сімейні. Разом вони виробляють щонайменше 56% загального обсягу сільгосппродукції.
Парадокс полягає в тому, що в Україні, яка позиціонує себе аграрною державою, офіційно відсутні фермерські господарства сімейного типу. Натомість вони існують реально, проте їх статус на законодавчому рівні досі залишається не визначеним.
Вийти з тіні сімейним фермерським господарствам має допомогти вдосконалений закон «Про фермерське господарство», який невдовзі буде обговорюватися у Верховній Раді. Що це дасть для аграрного сектору і всієї національної економіки? Про це йтиметься під час чергового засідання Національного прес-клубу з аграрних та земельних питань, яке проходитиме у форматі прес-конференції.

Дата проведення засідання: 14 жовтня 2014 року. Початок роботи: о 10.00 год. Місце проведення: інформаційне агентство «Укрінформ» (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16, другий поверх)


Тема засідання: Як забезпечити розвиток сімейного фермерства?


До участі в засіданні в якості доповідачів запрошені:
Віталій САБЛУК, директор Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики та продовольства України;
Микола ГРИЦЕНКО, керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» Проекту USAID «АгроІнвест»;
Любов МОЛДАВАН, головний науковий співробітник ДУ «Інститут економіки та прогнозування» НАН України, доктор економічних наук, професор;
Віктор ШЕРЕМЕТА, віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України;
Геннадій НОВІКОВ, голова Аграрного союзу України;
Роман КОРІНЕЦЬ, президент Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України;
Олександр ДЕРУНЕЦЬ, власник особистого селянського господарства, Згурівський район, Київська обл.

До обговорення пропонуються такі питання:
• чим сімейні ферми принципово відрізнятимуться від наявних фермерських господарств;
• на базі яких господарств переважно будуть створюватися сімейні ферми;
• за якою процедурою реєструватимуться сімейні ферми;
• який механізм оподаткування застосовуватиметься до сімейних ферм;
• чи матимуть сімейні ферми державну допомогу і в якому вигляді вона їм надаватиметься;
• скільки в Україні може бути створено ферм сімейного типу;
• як поява сімейних ферм може вплинути на ситуацію а аграрній економіці країни та на розвиток сільських територій?

Про прес-клуб
Національний прес-клуб з аграрних та земельних питань створений при Українському освітньому центрі реформ (УОЦР), який у грудні 2012 року розпочав широкомасштабну інформаційну кампанію на підтримку земельної реформи в Україні. Ця робота здійснюється в рамках діяльності Проекту USAID «АгроІнвест». До участі в своїх щомісячних засіданнях Прес-клуб запрошує провідних вітчизняних та закордонних експертів із земельних питань.

Додаткову інформацію про чергове засідання Національного прес-клубу з аграрних та земельних питань можуть надати за телефонами: (044) 490 69 88, (067) 507 63 39