ЯК ЖИВУТЬ І ПРАЦЮЮТЬ МОЛОЧАРІ В УМОВАХ ВІЙНИ

23 червня 2022 року Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України в рамках реалізації проєкту «Молочарське дорадництво» провела черговий інформаційно-комунікаційний вебінар «Молочарство в умовах війни: живі історії».

Героями заходу стали представники молочарських підприємств, фермерських та особистих селянських господарств Сумщини, Чернігівщини, Київщини, землями яких прокотилася війна. А також кооператори Львівщини, які, нібито, й далеко від війни.

Про втрати від війни, складнощі зі збутом молока і молочних продуктів, проблеми з логістикою ресурсів, неможливістю повноцінної роботи молокопереробних підприємств Сумщини говорили власник і керівник фермерського господарства Олександр Дементьєв, власник ТОВ «Краснопільський ММК» Володимир Михайловський, дорадник Східного представництва проєкту «Сімейні молочні ферми» Анатолій Шевченко, Голова сільськогосподарської дорадчої служби ГС «Органічна Україна. Північ» Андрій Мараховський. А також головний редактор сайту журналу «Агробізнес Сьогодні» Олександр Горда.

Українські воїни витіснили окупантів з території Сумської області. Молокопереробні підприємства поновили роботу, відновилися закупівлі молока… Але проблем чимало: подорожчання виробничих ресурсів, зокрема, палива; зменшення попиту на готову продукцію; міграція населення, зростання цін; утруднене кредитування… Та все ж, сільське господарство для Сумщини залишиться й надалі ключовою галуззю економіки, де найбільш перспективний напрям - молочне тваринництво. А поки що, молочарям області потрібна підтримка як з боку влади, так і з боку міжнародних організацій та проєктів.

 

Історією роботи молочарів Київщини в умовах війни поділився представник Особистого селянського господарства Юрій Федорук (Білоцерківський район). Своє бачення того, як подолати труднощі, що виникають у роботі молочарських господарств Київщини, виклав професор Білоцерківського національного аграрного університету Іван Свиноус.

 

Григорій Ткаченко, власник Фермерського господарства «Напорівське», що на Чернігівщині, знає, що таке війна не з кіно: російські окупанти забавлялися – розстрілювали з автоматів, з танків – сільськогосподарську техніку та тваринницькі приміщення, мінували поля… «Напорівське» відновлюється... Чи не єдина допомога, про яку просить пан Ткаченко від потенційних донорів – племінна худоба.

 

У 2019 році молочарські кооперативи Львівщини заснували ТОВ «НАБІЛ» для будівництва кооперативного заводу з переробки молока. Про те, як війна внесла деякі корективи у цю справу, говорив директор товариства Андрій Бліновський. Кооперативний досвід Львівщини, на його переконання, доступний для мультиплікації в інших регіонах країни.

 

Метою таких заходів є налагодження комунікації між представниками молочарської галузі та ЗМІ - як українськими, так і зарубіжними, адже саме журналісти зможуть найбільш ефективно та об’єктивно донести інформацію не тільки до суб’єктів ринку, а й до політиків, чиновників, потенційних партнерів та донорів й широкого загалу.

 

На думку Лариси Гук, президентки Спілки аграрних журналістів України (САЖУ), світ має знати про злочини російської федерації. Донести цю інформацію до світу – важливе завдання української журналістики. САЖУ поширюватиме таку інформацію через колег-журналістів із Міжнародної федерації аграрних журналістів IFAJ. Українське суспільство, світова спільнота, поінформовані через ЗМІ про стан, проблеми, успіхи молочарства - це можливість адекватно реагувати на можливі виклики в українському молочарстві, формувати партнерства та коаліції, в  тому числі міжнародні, задля їх подолання.

 

Запис відео трансляції вебінару «Молочарство в умовах війни: живі історії» можна переглянути за посиланням: https://fb.watch/dQbkJeNaE9/

 

Презентації:

«Сумщина: молочарство очима журналіста», Олександр Горда, головний редактор сайту журналу «Агробізнес Сьогодні»

«Молочарство: Київщина», Іван Свиноус, професор Білоцерківського національного аграрного університету

«Кооперативний молокопереробний завод: від ідеї до втілення», Андрій Бліновський, директор ТОВ НАБІЛ

 

Організатор заходу – Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України (https://www.dorada.org.ua) у партнерстві зі Спілкою аграрних журналістів України.

 

Даний захід проводився за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org.

News

15.08.22

Розвиток сільськогосподарської кооперації для створення інфраструктури збуту продукції

Практичний семінар 17.08.22 року з 14.00 год –16.00 год, на якому розглянемо кооперацію у контексті війни. Посилання на відеоконференцію надається після реєстрації.

Read more

30.07.22

Вебінар «Визначення шкоди та збитків, завданих аграріям війною», 4 серпня 2022 р. о 13.00

Кращі практики та науковці поділяться своїми знаннями та рекомендаціями про те, як визначити та оцінити шкоду та збитки, про процедури та механізми їх визначення представникам аграрного бізнесу.

Read more

18.07.22

КАНДИДАТСТВО УКРАЇНИ ДО ЄС: ВИКЛИКИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА

Навчання за спеціальною короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Статус кандидата до ЄС: що це означає для України» для державних службовців та місцевого самоврядування Чернігівської області

Read more
View all news