ПОТОЧНІ ПРОЕКТИ

 

Навчальний курс «МУЛЬТИФУНКЦІОНАЛЬНЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО»

 

Курс «Мультифункціональне сільське господарство» підготовлений групою фахівців в межах проєкту «Agri Food принципи мультифункціонального господарювання на мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємствах для підвищення їх конкурентоспроможності» у межах швейцарсько-українського проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», який впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії. Доступ до курсу за посиланням: https://www.ksau.kherson.ua/ipo/storinka-doradnyka.html.

 

 

 

План дій щодо гармонізації законодавства у сфері сільського розвитку в Україні, сприяння використанню передвступних інструментів допомоги ЄС для сільського розвитку для підвищення конкурентоспроможності та експортної спроможності малих і середніх підприємств в Україні

 

Із набуття Україною статусу країни-кандидата в члени ЄС важливого значення набуває робота з передвступної підготовки до членства в ЄС. Одним із інструментів такої підготовки є IPARD - Instrument for pre-accession assistance for rural development. Мета IPARD - допомогти бенефіціарам (країнам – кандидатам в члени ЄС) узгодити себе з правилами, стандартами, політикою та практикою ЄС для підготовки до членства в ЄС шляхом просування політичних, інституційних, правових, адміністративних, соціальних та економічних реформ у сфері аграрного та сільського розвитку. За допомогою ІPARD ЄС надає бенефіціарам фінансову та технічну допомогу з метою зробити свій сільськогосподарський сектор і сільські райони більш стійкими, узгоджуючи їх аграрну політику зі спільною сільськогосподарською політикою ЄС.
Україна ще не має доступу до програми передвступної підготовки для сільського розвитку, але, зважаючи на тривалість та складність процесу, роботу із приєднання до цього інструменту чи йому подібних, що будуть у майбутньому, варто розпочинати зазделегідь.
За підтримки Посольств США в Україні, Міністерства закордонних справ Латвії, а також Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України і Латвійський центр сільських консультацій та освіти реалізують проєкт «План дій щодо гармонізації законодавства у сфері сільського розвитку в Україні, сприяння використанню передвступних інструментів допомоги ЄС для сільського розвитку для підвищення конкурентоспроможності та експортної спроможності малих і середніх підприємств в Україні».
Одне із ключових завдань проєкту – підготовка дорожньої карти для приєднання України до Інструменту передвступної підготовки для сільського розвитку. Під час заходу буде презентоване та обговорено проєкт цієї Дорожньої карти.

 

 

Школа сімейного фермерства для ветеранів та ветеранок

 

Метою проєкту є збільшення можливостей для працевлаштування ветеранів та ветеранок війни, які відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мають право на першочергове отримання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, ведення особистого селянського господарства, садівництва і городництва. Такі ділянки, на наш погляд, могли б стати основою сімейного фермерства, сприяти соціалізації ветеранів, вирішенню їх соціально-економічних проблем.

 

 

 

 

Молочарське дорадництво

 

Цей проєкт реалізується за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org

 

 

 

 

 

 

Кращі АГРО Практики для ММСП

 

Проект КРАЩІ АГРО ПРАКТИКИ ДЛЯ ММСП реалізується за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується компанією Кімонікс Інтернешнл Інк.

 

 

 

 

 

 

Українська мережа демонстраційних ферм «Демо-ферми»

 

Проект УКРАЇНСЬКА МЕРЕЖА ДЕМОНСТРАЦІЙНИХ ФЕРМ «ДЕМО-ФЕРМИ» реалізується за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується компанією Кімонікс Інтернешнл Інк.

 

 

 

 

 

 

 

Стійкість малих фермерів і сільського бізнесу в Україні

 

01 червня 2021 року, Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України (“НАСДСУ”) підписала партнерську угоду з German Sparkassenstiftung for International Cooperation (“DSIK”). НАСДСУ та DSIK налаштовані об'єднати зусилля на користь сільських мікро- та малих підприємців (ММП), зокрема дрібних фермерів, в Україні.

 

 

 

 

Німецько-український агрополітичний діалог (АПД) при НАСДСУ

 

Детальна інформація на сайті Проекту: https://apd-ukraine.de