АГРАРІЇ ТА СІЛЬСЬКІ ГРОМАДИ: ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЧЛЕНСТВА В ЄС
Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації від імені організаторів запрошує до участі у семінарі «Аграрії та сільські громади: як підготуватися до членства в ЄС».
Дата: 14 травня 2024 року.
Початок: 11:00.
Адреса: вулиця Донецька, 11, Львів, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок.
Мета семінару: прискорити євроінтеграційні процеси, допомога українським сільським громадам та аграрному бізнесу краще підготуватися до членства в ЄС.
Питання, що розглядатимуться:
• Досвід аграрної та сільської євроінтеграції Республіки Латвія
• Євроінтеграційні процеси в України.
• Внесок області до євроінтеграційних процесів.
• Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій як інструмент зближення аграрної політики України та ЄС.
• Європейський інструмент передвступної допомоги адаптації українського АПК та сільської місцевості до вимог ЄС: що можуть зробити місцеві органи влади та громади.
• Дорожня карта приєднання України до Інструменту передвступної допомоги для сільського розвитку.
Організатори:
• Латвійський центр сільських консультацій та освіти;
• Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України
• Департамент АПР Львівської ОВА
• Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок
Учасники: представник територіальних громад та аграрного бізнесу, органів законодавчої та виконавчої влади, громадських організацій, закладів науки та освіти, дорадчих служб, міжнародні експерти.
Довідка
Із набуття Україною статусу країни-кандидата в члени ЄС важливого значення набуває робота з передвступної підготовки до членства в ЄС. Одним із діючих інструментів такої підготовки є IPARD - Instrument for pre-accession assistance for rural development. Мета IPARD - допомогти бенефіціарам (країнам – кандидатам в члени ЄС) узгодити себе з правилами, стандартами, політикою та практикою ЄС для підготовки до членства в ЄС шляхом просування політичних, інституційних, правових, адміністративних, соціальних та економічних реформ у сфері аграрного та сільського розвитку. За допомогою ІPARD ЄС надає бенефіціарам фінансову та технічну допомогу з метою зробити свій сільськогосподарський сектор і сільські райони більш стійкими, узгоджуючи їх аграрну політику зі спільною сільськогосподарською політикою ЄС.
Україна ще не має доступу до програми передвступної підготовки для сільського розвитку, але, зважаючи на тривалість та складність процесу, роботу із приєднання до цього інструменту чи йому подібних, що будуть у майбутньому, варто розпочинати зазделегідь.
За підтримки Посольств США в Україні, Міністерства закордонних справ Латвії, а також Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України (ВГО НАСДСУ) і Латвійський центр сільських консультацій та освіти реалізують проєкт «План дій щодо гармонізації законодавства у сфері сільського розвитку в Україні, сприяння використанню передвступних інструментів допомоги ЄС для сільського розвитку для підвищення конкурентоспроможності та експортної спроможності малих і середніх підприємств в Україні».
Одне із ключових завдань проєкту – підготовка дорожньої карти для приєднання України до Інструменту передвступної допомоги для сільського розвитку. Під час заходу буде презентоване та обговорено проєкт цієї Дорожньої карти.
Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/h7ezM5JCxr8uS4cAA
10-05-2024
News
14.12.24
Курс охоплює ключові аспекти розвитку фермерських господарств, які поєднують сільськогосподарське виробництво з такими напрямами, як: збереження довкілля; розвиток сільських територій; управління природними ресурсами; надання освітніх, культурних і туристичних послуг.
Read more27.11.24
Старт курсу: 3 грудня 2024 року Тривалість: 44 години онлайн-лекцій ZOOM. Попердня реєстрація за посиланням.
Read more01.11.24
23-24 жовтня 2024 року у місті Трускавець відбулася міжнародна конференція «Розвиток сільської місцевості в Україні: шляхи до сталої інтеграції та реформ».
Read more