План дій щодо гармонізації законодавства у сфері сільського розвитку в Україні
Із набуття Україною статусу країни-кандидата в члени ЄС важливого значення набуває робота з передвступної підготовки до членства в ЄС. Одним із інструментів такої підготовки є IPARD - Instrument for pre-accession assistance for rural development. Мета IPARD - допомогти бенефіціарам (країнам – кандидатам в члени ЄС) узгодити себе з правилами, стандартами, політикою та практикою ЄС для підготовки до членства в ЄС шляхом просування політичних, інституційних, правових, адміністративних, соціальних та економічних реформ у сфері аграрного та сільського розвитку. За допомогою ІPARD ЄС надає бенефіціарам фінансову та технічну допомогу з метою зробити свій сільськогосподарський сектор і сільські райони більш стійкими, узгоджуючи їх аграрну політику зі спільною сільськогосподарською політикою ЄС.
Україна ще не має доступу до програми передвступної підготовки для сільського розвитку, але, зважаючи на тривалість та складність процесу, роботу із приєднання до цього інструменту чи йому подібних, що будуть у майбутньому, варто розпочинати зазделегідь.
За підтримки Посольств США в Україні, Міністерства закордонних справ Латвії, а також Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України і Латвійський центр сільських консультацій та освіти реалізують проєкт «План дій щодо гармонізації законодавства у сфері сільського розвитку в Україні, сприяння використанню передвступних інструментів допомоги ЄС для сільського розвитку для підвищення конкурентоспроможності та експортної спроможності малих і середніх підприємств в Україні».
Одне із ключових завдань проєкту – підготовка дорожньої карти для приєднання України до Інструменту передвступної підготовки для сільського розвитку. Під час заходу буде презентоване та обговорено проєкт цієї Дорожньої карти.
Програма семінару
Трансформація сільськогосподарського консультування у процесі євроінтеграції Латвії: помилки та робота над ними AKIS та сільськогосподарське консультування: європейські тенденції – досвід Латвії.
Каспарс Журіньш, директор у сфері міжнародних проектів Латвійського центру сільських консультацій та освіти
Досвід Латвії у наданні та оцінці інструментів ЄС. Важливість реєстрації та обліку даних.
Еліта Бенга, керівник відділу оцінки розвитку сільських районів, науковий співробітник, Інститут сільськогосподарських ресурсів та економіки
Основні принципи у галузі сільського господарства та розвитку сільських територій у процесі вступу до ЄС.
Айварс Лапіньш, колишній заступник державного секретаря Міністерства землеробства Латвії, радник Міністерства сільського господарства, Постійне представництво Латвії в OECD та UNESCO
Практичні приклади того, як інтеграція до ЄС допомогла розвитку латвійських фермерських господарств. Історія успіху (Приклади тваринницьких ферм).
Аніта Сіліня, керівник Центру компетенції у тваринництві Латвійського центру сільських консультацій та освіти
Досвід/досягнення/завдання регіонального консультанта ЛЦСКО та керівника структурного підрозділу у процесі інтеграції до ЄС
Трансформація сільськогосподарського консультування у процесі євроінтеграції Латвії: помилки та робота над ними
Іварс Гейба, керівник регіонального офісу та консультант ЛЦСКО
Поточна ситуація в Україні – залучення дорадників до інтеграційних процесів.
Наталія Похиленко, старший науковий співробітник, Відділ організації менеджменту, публічного управління та адміністрування ННЦ ІАЕ
Сільськогосподарські дорадники та інтеграція до ЄС: що далі?
Роман Корінець, директор ВГО НАСДСУ
Роль підвищення кваліфікації (навчання й оцінка впливу навчання) в успішному функціонуванні систем дорадництва: досвід Латвії та ЄС.
Андіс Курсітіс, директор з освіти та навчання ЛЦСКО