АПД підтримує розвиток фермерства серед ветеранів

22.12.2022, за ініціативою НАСДСУ та при підтримці Програми реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX, пройшов Інформаційний вебінар – Презентація проєкту «Школа сімейного фермерства для ветеранів та ветеранок».

 

Роман Корінець, керівник проєкту та директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, привітав учасників і розповів про проєкт, покликаний поглибити фахові знання зацікавлених ветеранів у започаткуванні та розвитку свого фермерського господарства. «Проєкт допоможе розширити можливості для працевлаштування ветеранів та ветеранок війни, які відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» мають право на першочергове отримання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, ведення особистого селянського господарства, садівництва і городництва. Такі ділянки могли б стати основою сімейного фермерства, сприяти соціалізації ветеранів, вирішенню їхніх соціально-економічних проблем. На жаль, зараз спостерігається, що більшість виділених ділянок ветеранами продається через недостатність ресурсів та навичок фермерства», - зазначив Роман Корінець.

 

Започатковану ініціативу підтримало Міністерство у справах ветеранів, яке представляла Альона Скорзова, керівник експертної групи з питань ветеранського розвитку, та Міністерство аграрної політики та продовольства України, про що зазначила уповноважена представниця Міністерства, Діана Короткевич. «Всеукраїнська Асоціація ОТГ також готова долучитись та допомогти в реалізації проєкту на благо та розвиток громад України», - зазначила Тетяна Нужда, екпертка Платформи «Сільський розвиток: земельні відносини» ВАОТГ.

 

Марія Ярошко, керівниця проєкту АПД, привітала учасників зустрічі і розповіла про роботу проєкту в 2022 році щодо підтримки розробки проєкту «Стратегії розвитку підприємницьких ініціатив ветеранів війни на період до 2030 року» Міністерства у справах ветеранів України, а також актуальну підготовку посібника «Ветеран-фермер», що вже підготовлений та готується до видання в січні 2023 року. «Аграрний сектор має в Україні величезний потенціал, поряд із цим багато ветеранів шукатимуть після війни перспективну зайнятість. Тож підтримка розвитку фермерства для ветеранок та ветеранів має великі перспективи, і наш проєкт буде радий долучитися до формування належних агрополітичних умов для цього та підтримати фахові Міністерства», - зазначила Ярошко.

Решта матеріалів АПД...

News

30.05.24

ЯК АГРАРІЯМ ТА СІЛЬСЬКИМ ГРОМАДАМ КИЇВЩИНИ ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЧЛЕНСТВА В ЄС

28 травня було проведно семінар «Аграрії та сільські громади: як підготуватися до членства в ЄС», метою якого було прискорити євроінтеграційні процеси, допомога українським сільським громадам та аграрному бізнесу краще підготуватися до членства в ЄС.

Read more

10.05.24

АГРАРІЇ ТА СІЛЬСЬКІ ГРОМАДИ: ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЧЛЕНСТВА В ЄС

Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації від імені організаторів запрошує до участі у семінарі «Аграрії та сільські громади: як підготуватися до членства в ЄС».

Read more

20.12.23

НАСДСУ ПРИСУДЖЕНО ГРАН-ПРІ КОНКУРСУ ПРОЄКТІВ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ

Під Різдво Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України отримала чудовий подарунок (http://surl.li/ojqbk) - Гран-прі VІІ конкурсу найкращих проєктів у сфері освіти дорослих за впровадження проєкту «Школа сімейного фермерства для ветеранів і ветеранок війни».

Read more
View all news