Поточні проекти

УКРАЇНСЬКА МЕРЕЖА ДЕМОНСТРАЦІЙНИХ ФЕРМ «ДЕМО-ФЕРМИ»

 

 

Опис проекту

 

Проект УКРАЇНСЬКА МЕРЕЖА ДЕМОНСТРАЦІЙНИХ ФЕРМ «ДЕМО-ФЕРМИ» реалізується за підтримки Програма USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) (), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується компанією Кімонікс Інтернешнл Інк.

 

Метою цієї діяльності є допомога українським сільськогосподарським ММСП у створенні продуктів із доданою вартістю шляхом обміну знаннями, практиками, технологіями та людським капіталом для впровадження інновацій̆ та покращення взаємного навчання та взаємодії̈ між учасниками українського сільськогосподарського ринку та їх інтеграції в мережу європейських демонстраційних ферм. 

Проект стане каталізатором для започаткування, створення та супроводу мережі демонстраційних ферм в Україні. 

 

Загальною стратегічною метою даного проекту є більш конкурентоспроможний та стійкий розвиток сільського господарства в Україні на основі сучасних знань і практик.

 

Діяльність стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.  Докладніше про Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО): https://www.facebook.com/usaid.agro/

 

Матеріали Проекту

 

Карта Української мережі демонстраційних ферм

 

СТІЙКІСТЬ МАЛИХ ФЕРМЕРІВ І СІЛЬСЬКОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

 

Опис проекту

01 червня 2021 року, Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України (“НАСДСУ”) підписала партнерську угоду з German Sparkassenstiftung for International Cooperation (“DSIK”). НАСДСУ та DSIK налаштовані об'єднати зусилля на користь сільських мікро- та малих підприємців (ММП), зокрема дрібних фермерів, в Україні.

Після успішної реалізації проєкту «Відповідальне фінансування» в Україні з кінця 2016 року по лютий 2021 року, компанія DSIK на замовлення Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини розпочала новий проєкт в Україні. Основне задання нового проєкту - це підвищення стійкості та можливостей адаптації сільських ММП, тобто проєкт повинен допомогти зробити дрібних фермерів та інших сільських ММП більш стійкими до зовнішніх викликів, таких як зміна клімату або пандемія Covid-19, проводячи для них тренінги з розвитку підприємницьких навичок, надаючи найсучасніші інструменти управління бізнесом та комплексний консультативний підхід для вдосконаленого управління ризиками. 

Офіційна назва проєкту, який стартував 1 березня 2021 року, - "Сприяння фінансуванню сільських територій для сталого розвитку мікро- та малого бізнесу на Південному Кавказі та в Україні" (http://www.sparkassenstiftung-caucasus.org/). Виходячи з назви, діяльність в рамках проєкту буде реалізовуватися не лише в Україні, а й в Азербайджані, Вірменії та Грузії. 

Після пілотної фази, що триває до кінця 2022 р., буде оцінено успіх та потенційний вплив на започатковані проєктні заходи, і в разі перспективних результатів може бути затверджена фаза впровадження. 

DSIK є частиною добре відомої German Sparkassen-Finanzgruppe (Німецької фінансової групи Sparkassen) (https://www.dsgv.de/en.html) і був створений як некомерційна організація для обміну давнім - понад 200 років - досвідом німецької компанії Sparkassen в фінансовому секторі в рамках проєктів розвитку в усьому світі. DSIK має великий досвід у реалізації проєктів з наступних шести основних тем:

· Фінансування ММСБ

· Розбудова потенціалу у фінансовому секторі

· Розбудова інституцій у фінансовому секторі

· Фінансова грамотність

· Зелене фінансування

· Сільське фінансування

Перші результати роботи в рамках нового проєкту в Україні, зокрема дослідження впливу кліматичних змін на сільськогосподарські ланцюги формування вартості, що стосуються українських дрібних фермерів, та відповідна концепція управління ризиками будуть представлені та обговорені на семінарі 7 липня 2021 року. Очікуваний результат семінару - розробка чіткого розуміння та структурованого плану для успішної адаптації та застосування концепції управління ризиками в українських реаліях - у співпраці з НАСДСУ та іншими потенційними українськими партнерами - та забезпечення доступності даної концепції для широкого кола як елементу консультативної підтримки сільських ММП.

Матеріали Проекту

 

Партнерська угода між Представництво німецької неурядової організації «Дойче Шпаркассенштіфтунг фюр інтернаціонале Коопераціон е.В.» в Україні та ВГО НАСДСУ

 

Німецько-український агрополітичний діалог (АПД) при Національній асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України

 

Опис Проекту 

 

Детальна інформація на сайті Проекту https://apd-ukraine.de