Опис проекту

01 червня 2021 року, Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України (“НАСДСУ”) підписала партнерську угоду з German Sparkassenstiftung for International Cooperation (“DSIK”). НАСДСУ та DSIK налаштовані об'єднати зусилля на користь сільських мікро- та малих підприємців (ММП), зокрема дрібних фермерів, в Україні.

Після успішної реалізації проєкту «Відповідальне фінансування» в Україні з кінця 2016 року по лютий 2021 року, компанія DSIK на замовлення Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини розпочала новий проєкт в Україні. Основне задання нового проєкту - це підвищення стійкості та можливостей адаптації сільських ММП, тобто проєкт повинен допомогти зробити дрібних фермерів та інших сільських ММП більш стійкими до зовнішніх викликів, таких як зміна клімату або пандемія Covid-19, проводячи для них тренінги з розвитку підприємницьких навичок, надаючи найсучасніші інструменти управління бізнесом та комплексний консультативний підхід для вдосконаленого управління ризиками. 

Офіційна назва проєкту, який стартував 1 березня 2021 року, - "Сприяння фінансуванню сільських територій для сталого розвитку мікро- та малого бізнесу на Південному Кавказі та в Україні" (http://www.sparkassenstiftung-caucasus.org/). Виходячи з назви, діяльність в рамках проєкту буде реалізовуватися не лише в Україні, а й в Азербайджані, Вірменії та Грузії. 

Після пілотної фази, що триває до кінця 2022 р., буде оцінено успіх та потенційний вплив на започатковані проєктні заходи, і в разі перспективних результатів може бути затверджена фаза впровадження. 

DSIK є частиною добре відомої German Sparkassen-Finanzgruppe (Німецької фінансової групи Sparkassen) (https://www.dsgv.de/en.html) і був створений як некомерційна організація для обміну давнім - понад 200 років - досвідом німецької компанії Sparkassen в фінансовому секторі в рамках проєктів розвитку в усьому світі. DSIK має великий досвід у реалізації проєктів з наступних шести основних тем:

· Фінансування ММСБ

· Розбудова потенціалу у фінансовому секторі

· Розбудова інституцій у фінансовому секторі

· Фінансова грамотність

· Зелене фінансування

· Сільське фінансування

Перші результати роботи в рамках нового проєкту в Україні, зокрема дослідження впливу кліматичних змін на сільськогосподарські ланцюги формування вартості, що стосуються українських дрібних фермерів, та відповідна концепція управління ризиками будуть представлені та обговорені на семінарі 7 липня 2021 року. Очікуваний результат семінару - розробка чіткого розуміння та структурованого плану для успішної адаптації та застосування концепції управління ризиками в українських реаліях - у співпраці з НАСДСУ та іншими потенційними українськими партнерами - та забезпечення доступності даної концепції для широкого кола як елементу консультативної підтримки сільських ММП.

Дослідження "Кліматичні наслідки для мікро та малих виробників сільськогосподарської продукції в Україні"

Основною метою цієї роботи є моделювання впливу зміни клімату на обрані культури, що вирощуються мікро та малими агровиробниками у Молдові, Грузії та Україні. Ззвіт також містить загальний огляд змін клімату, таких як: зміна температури, ризик пожежі, ризик повені, зміна опадів та екстремальні погодні події.

Завантажити звіт (pdf, 2,8MB)